W DAWNIEJ KUCHNI I WARSZTACIE STOLARSKIM…

W Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji prezentowane są zbiory ukazujące dawną kuchnię oraz warsztat stolarski.

W budynku dworku można zobaczyć zbiory pana Adama Tomczyka z Żabna. Większość z nich pochodzi z pierwszej połowy XX w. Wśród nich są rzadko już dzisiaj spotkane sprzęty kuchenne takie jak: urządzenie do palenia kawy, maszyna do kręcenia lodów i ręczne żarna. Wiele z nich, także i dzisiaj można spotkać na powiślańskiej wsi, w kuchniach naszych babć.

Zgromadzone zbiory stanowią doskonałą okazję do zapoznania najmłodszego pokolenia z wyposażeniem dawnej kuchni. Można zobaczyć niewykorzystywane już dzisiaj sprzęty kuchenne, ponieważ uzyskiwane z nich produkty są łatwo w sklepach.

W sąsiednim pomieszczeniu zgrupowano narzędzia związane z wyposażeniem warsztatu stolarskiego. Są to narzędzia stolarskie i ciesielskie pochodzące również z pierwszej połowy XX w.

Prezentowane zbiory zostały zebrane na Powiślu Dąbrowskim, głównie w okolicach Żabna i Otfinowa. Wystawę można oglądać do końca marca codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Centrum Polonii- Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji oraz on-line w dziale „Galeria”. Wstęp wolny.