ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ GIMNASTYCZNYCH „FAJNA FERAJNA”

W dniu 20 listopada odbyły się ostatnie zajęcia z gimnastyki w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023. Założeniem projektu był cykl przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dla uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.

Tradycyjnie na wstępie Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka przywitała wszystkich przybyłych na ostatnie zajęcia i życzyła uśmiechów, zadowolenia i nieograniczonej dobrej zabawy, a także podziękowała za uczestnictwo.

Cały cykl zajęć gimnastycznych był prowadzony przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę Panią Monikę Forgiel, która profesjonalnie przygotowywała zestawy ćwiczeń dostosowane do kategorii wiekowej dzieci oraz ich umiejętności.

Gimnastyka uprawiana regularnie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Od lat mówi się o tym, że aby żyć dłużej i w zdrowiu, zalecane jest dostarczanie organizmowi codziennej dawki ruchu. Dzięki gimnastyce stajemy się bardziej gibcy, mamy więcej siły i nie sprawia nam problemów np. wchodzenie po schodach. Ponadto ćwiczymy silną wolę i motywację oraz poprawiamy swój metabolizm, który zaczyna pracować szybciej. Na koniec warto dodać, że oprócz fizycznych zalet, ćwiczenia posiadają również zalety psychiczne. Już wiele lat temu udowodniono, że poprawiają nastrój, a nawet leczą z depresji. Wszystko to za sprawą endorfin, czyli hormonu szczęścia, który uwalniany jest przez organizm w trakcie i po wysiłku fizycznym.

Bardzo dziękujemy Pani Monice za przeprowadzenie tych niezwykłych i intensywnych zajęć, które mamy nadzieję, że będą kontynuowane w domu.

A już dzisiaj zapraszamy na ostatni punkt w naszym projekcie na Zabawę Andrzejkową, którą poprowadzi „Balmistrz” – dnia 23.11, o godz. 15.30.