ZAKOŃCZENIE MUZYKOTERAPII – „FAJNA FERAJNA”

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zajęcia z muzykoterapii. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023, zakłada cykl przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dla uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.

Tradycyjnie na wstępie Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka przywitała wszystkich przybyłych na warsztaty i życzyła uśmiechów, samych miłych wrażeń i nieograniczonej dobrej zabawy, a także podziękowała za uczestnictwo i zaprosiła na kolejne przedsięwzięcia.

Warsztaty z muzykoterapii prowadził Pan Robert Frudziński, właściciel firmy „Balmistrz”, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć i każde były intensywnie zaplanowane.

W muzykoterapii najważniejszym czynnikiem jest środek oddziałujący, czyli muzyka, lub dźwięki. Muzykoterapią nazywa się zajęcia, w których może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku i poziomu intelektualnego. Umiejętności z zakresu muzyki są równie nieistotne, bowiem w terapii nie chodzi o naukę tych czynności, a odnalezienie spokoju, który jest niezbędny do funkcjonowania. Regularne uczęszczanie na muzykoterapię, pozwala także nieśmiałym osobom otworzyć się na innych, bowiem na zajęciach uczą się wyzwalania własnych emocji i potrzeb. Poprzez muzykę, taniec, czy śpiew, są w stanie zrozumieć, czego najbardziej potrzebują. Sytuacje trudne dotykają każdego, lecz nie każdy wie, ile radości i ukojenia może przynieść mu muzyka.

Bardzo dziękujemy Panu Robertowi za przeprowadzenie tych niezwykłych muzycznych zajęć, na których dziś mieliśmy przyjemność gościć podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Tarnowskiej wraz z opiekunami. Bardzo dziękujemy za udział i wspaniałą współpracę.

A już dzisiaj zapraszamy również na ostatnie zajęcia z gimnastyki, dnia 20 listopada o godz. 15.00.