WYSTAWA OBRAZÓW I RZEŹB KRZYSZTOFA KAWY

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zaprasza na wystawę obrazów i rzeźb Krzysztofa Kawy. Prezentowane są na niej prace autorskie oraz kopie innych twórców wykonane przez artystę.

Otwarcie wystawy odbędzie się 11 czerwca 2013 roku o godz. 14.

Wystawa prezentowana jest w budynku Stajni Cugowej w Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Można ją oglądać codzienne, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Serdecznie zapraszamy!!!

„Firma Art-Mal jest jednoosobowym przedsięwzięciem Krzysztofa „Kawana” Kawy. Artysta tworzy od ponad 30 lat. Mimo stoickiego podejścia do życia, a właściwie wręcz „mimo woli” ma na koncie liczne wystawy.

Nawet jego najwcześniejsze projekty zachowane są w doskonałym stanie, ponieważ w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku rękodzieła, prace Kawana zawsze wykonywane są z prawdziwych, solidnych, a co za tym idzie trwałych materiałów.

Prawdziwej sztuki nie da sie „produkować”- dlatego proces twórczy jest czaso i pracochłonny, a efekty zachwycają kolejne pokolenia. Każdy projekt wychodzący z pod reki Krzysztofa Kawy jest wykonywany ręcznie -od naciągnięcia płótna, czy wycięcia bloku drewna, aż po sygnaturę. Dzięki temu artysta ma pełną kontrole nad jakością, a także nawiązuje osobistą relacje ze swoim dziełem.

Każda praca Krzysztofa ma w sobie ułamek jego duszy. I ta dusza właśnie nadaje charakter nawet prostym formom.”

Informacje pochodzą ze strony Krzysztofa Kawy http://www.artmalkawa.pl/