WYJĄTKOWY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 14 stycznia w Centrum Polonii Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się wyjątkowy koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Karczmarze. To niepowtarzalne wydarzenie zrodziło się dzięki inicjatywie Ks. Michała Pierza Wikariusza w parafii Olesno. Koncert został zrealizowany w ramach projektu pn. „Świątecznie i folkowo”, który został dofinansowany przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, a głównym jego celem jest podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania i integracji międzypokoleniowej. Na wstępie Pani Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka przywitała wszystkich przybyłym gości i podziękowała za pomoc i wsparcie osobom zaangażowanym w to wydarzenie.

Patronat medialny nad koncertem objął Koncertowy Tarnów i Okolice i tym samym dziękujemy za promocję!

Do wykonania koncertu został zaproszony zespół Karczmarze, który istnieje od 2006 r. i obecnie koncertuje w składzie instrumentarium: skrzypce, kontrabas, akordeon, gitara akustyczna, drugie skrzypce oraz cymbały rzeszowskie lub cymbały węgierskie. W swoim repertuarze prezentują stylizowaną muzykę folkową pogranicza kultur. Możemy usłyszeć m.in. melodie polskie, węgierskie, ukraińskie, słowackie, bałkańskie. Do chwili obecnej zagrali ponad 700 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertując wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech. Grupa Karczmarze była laureatem na wielu festiwalach m.in.: na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ludowych (w 2008 r., 2009 r., 2017 r.), otrzymała dwukrotnie II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej i Folkowej w Zakopanem (2009 r., 2010 r.), II Nagrodę Publiczności na festiwalu „Folkowo” na Mazurach (2010 r.) oraz trzykrotnie Nagrodę specjalną na Spotkaniach Cymbalistów w Rzeszowie w kategorii „Kapele z Cymbałami” (2017r., 2018r, 2019 r.).

Na zakończenie głos zabrał Pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski, który pogratulował udanego koncertu, podziękował za organizację i złożył wszystkim gościom życzenia noworoczne.

My również jeszcze raz dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczne przybycie i Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej dzięki, której mogliśmy spełnić nasze marzenia i plany.

Mamy nadzieję, że takie koncerty będziemy dla Państwa kontynuować w przyszłości♥