WIZYTA MŁODZIEŻY Z PERU I BOLIWII 

6 sierpnia br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu gościła 19-osobowa grupa pielgrzymów z Peru (miejscowość Tacna) i Boliwii (Cochabomba) wraz z 5 siostrami zakonnymi, która przybyła do Polski na Światowe Dni Młodzieży zorganizowane pod koniec lipca w Krakowie.

Młodzi ludzie w wieku 19-30 lat w trakcie pobytu w Polsce mieszkali w Dębicy i Krakowie a opiekę nad nimi sprawowały zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Dębicy. Przybysze zza oceanu zwiedzili nasz ośrodek, świetnie bawili się przy grillu oraz rozegrali mecz piłki nożnej z rówieśnikami z najbliższej okolicy.

Prawdziwy południowoamerykański temperament ujawnili podczas występu zespołu „Stare Wiarusy” – kapeli działającej przy breńskiej instytucji kultury. Jedną z zakonnic, która opiekowała się zagraniczną młodzieżą była pochodząca z Brnia, a od 3 lat przebywająca na misjach s. Teresa Golemo. Przybliżyła ona kulturę, zwyczaje i charakter swojej pracy w tych egzotycznych dla nas krajach oraz pomogła porozumieć się z gośćmi pełniąc rolę tłumacza.