WIECZÓR Z KULTURĄ W BRNIU

12 czerwca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się wieczorek z kulturą. Było zarówno coś dla oka, jak i ucha.

Spotkanie rozpoczęła Małgorzata Bułat dyrektor breńskiej instytucji kultury witając wszystkich obecnych i przedstawiła sylwetki obu artystek, a także podziękowała im za czynny udział w wernisażu. Następnie głos został oddany Dagmarze Paciorek uczennicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, która zaprezentowała swoje wiersze.

Wieczorkowi poezji towarzyszył wernisaż wystawy malarstwa Weroniki Anny Brzychczy – pochodzącej z Dąbrowy Tarnowskiej uczennicy Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Młoda artystka szerszemu gronu odbiorców pokazała część swoich prac, w których dominowały wizerunki twarzy i postaci.

Na spotkanie z kulturą do zabytkowego Dworu Konopków przybyło wiele osób, które otrzymały przygotowane przez instytucję pamiątkowe tomiki poezji Dagmary Paciorek. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników ośrodka.