Wieczór poetycki z okazji Dnia Matki

Dnia 29 maja 2023 r. w pięknej scenerii jednej z sal Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Matki, na której zaprezentowali się utalentowani, młodzi artyści – uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od części artystycznej, w której dzieci w wyjątkowy sposób wyraziły wdzięczność, szacunek i miłość do swoich kochanych mam. Następnie uczniowie zaprosili wszystkich na wieczór poetycki z Wisławą Szymborską – patronką roku 2023 oraz wystawę obrazów inspirowanych twórczością poetki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”. Młodzi artyści zaprezentowali wybrane utwory noblistki w pięknej aranżacji. Spotkanie przybrało formę wywiadu z Szymborską, przeplatanego recytacją i śpiewem uczniów. Za sprawą poezji, muzyki i malarstwa organizatorzy i młodzi wykonawcy pozwolili wszystkim na chwilę refleksji, zastanowienia, zadziwienia oraz zachwytu nad otaczającym nas światem…

Prace malarskie uczniów zostały wykonane techniką akryl na płótnie. Powstawały podczas warsztatów, które odbywały się cyklicznie i były połączone z recytacją oraz interpretacją utworów Wisławy Szymborskiej.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Małgorzacie Bułat oraz pracownikom Centrum Polonii w Brniu za gościnę i pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

Tekst: Agata Banaś

Zdjęcia: Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu