WERNISAŻ WYSTAWY PRAC PANI LUCYNY PUCIŁOWSKIEJ POŁĄCZONY Z POEZJĄ

Dnia 7 grudnia w Dworze Konopków odbył się wernisaż wystawy prac techniką Quillingu Pani Lucyny Puciłowskiej połączony z poezją jej autorstwa. Wernisaż rozpoczęła Pani Dyrektor Centrum Polonii Małgorzata Bułat, która podziękowała artystce i pogratulowała talentu.

Artystka opowiedziała o swojej przygodzie z papieroplastyką czyli sztuką tworzenia z papieru pokazującą jakim tworzywem artystycznym potrafi być kolorowy papier, bibuła czy też karton w rękach osoby utalentowanej.

Po ciekawym przemówieniu Pani Lucyny o swojej barwnej pasji, goście mogli wysłuchać wierszy jej autorstwa, którymi byli oczarowani. Dla wszystkich uczestników wernisażu Centrum Polonii przygotowało miłą niespodziankę – pamiątkowe lusterka z wierszami artystki, aby każdy mógł mieć dla siebie namiastkę twórczości poetki.

Miłym akcentem wernisażu był występ muzyczny młodej, utalentowanej Joanny Marek, która dla zgromadzonych gości zaśpiewała i zagrała na pianinie. Na zakończenie został przygotowany przez nasz Ośrodek słodki poczęstunek.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się także z działalnością inwestycyjną Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, której stoisko informacyjno – promocyjne dostępne jest w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.