Dnia 7 grudnia w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek Sałańskiej.
Wernisaż otwarła Pani Dyrektor Małgorzata Bułat, która przywitała artystkę oraz przybyłych gości.
Następnie głos zabrała sama autorka prac, która w pięknych słowach opowiedziała o historii swojej pasji.
W spotkaniu uczestniczyli Starosta Dąbrowski Pan Lesław Wieczorek, Pan Leszek Trójniak-Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” z siedzibą w Mędrzechowie, Pan Marek Mosio- Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Pan Wiesław Lizak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.
Zofia Misiaszek-Sałańska jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
Artystka uprawia malarstwo sztalugowe olejne, pastele, rysunek. Maluje portrety z żywego modela i ze zdjęć. Wykonuje także reprodukcje, maluje zwierzęta, kwiaty, pejzaże, martwą naturę. Ukończyła w Krakowie szkołę ikonopisania. Miała 30 indywidualnych wystaw, 71 zbiorowych i 20 poplenerowych. Jej prace znajdują się u prywatnych odbiorców w kraju i za granicą. Na prywatnej audiencji ofiarowała własnoręcznie napisaną ikonę „Chrystusa Pantokratora” papieżowi Janowi Pawłowi II.
Całość wernisażu uświetnił występ muzyczny Klaudii Pikul
Klaudia Pikul -Studentka Uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie. Od lat związana z Dąbrowskim domem Kultury, gdzie udzielała się w cyklicznym projekcie „muzyka duszy”. Brała udział w wernisażach stowarzyszenia twórców kultury Powiśla. Laureatka wielu konkursów m.in. Finału IX Międzypowiatowego turnieju sztuki recytatorskiej „Poszukiwania” w kategorii poezja śpiewana, laureatka I miejsca w duecie podczas etapu Wojewódzkiego Piosenki Niezłomnej, co umożliwiło jej uczestnictwo w ogólnopolskim festiwalu w filharmonii Krakowskiej. Podczas wieczoru akompaniował jej Marcin Frąc.
Na zakończenie zostały wręczone artystkom podziękowania z symbolicznymi pamiątkami.
Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek przez pracowników Centrum Polonii oraz rodzinę Pani Zofii.
Wystawę można oglądać w Dworze Konopków od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00-16.00