WERNISAŻ PRAC POPLENEROWYCH

Dnia 22 września w Centrum Polonii – Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż prac powstałych podczas pleneru malarskiego, który trwał w dniach 19-22 września.

Wystawę otworzyła Pani dyrektor Małgorzata Bułat, która powitała artystki oraz przybyłych gości, dziękując za podtrzymywanie tradycji tego wydarzenia i promocję zespołu dworsko-parkowego w Brniu. Pomysłodawcą tego wspaniałego pleneru była w 2018 roku Pani Barbara Wójcik i dzięki niej możemy kontynuować to wspaniałe przedsięwzięcie, podczas którego poznajemy kolejne nowe artystki. W tegorocznym plenerze brały udział Panie z Pracowni Sztuk Pięknych z Bielska-Białej prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka, profesora Uniwersytetu Śląskiego: Monika Balcar Konieczny, Jolanta Bukowczan, Jolanta Kapela, Aleksandra Kochowska, Lucyna Kuboszek, Małgorzata Pieciukiewicz, Krystyna Tarnowska – Kajzer, Alicja Smoczyńska – koordynatorka pleneru oraz Zofia Misiaszek – Sałańska z Gliwic i Ella Zolotarenko przedstawicielka z Ukrainy, nie mogło zabraknąć też Basi Wójcik pomysłodawczyni i lokalnej artystki z gminy Olesno, której również zależy na promocji naszego regionu.

Podczas wernisażu przybyli goście mogli podziwiać piękno zespołu dworsko-parkowego przedstawione na obrazach oraz miło spędzić czas z artystkami, a także mieli okazję do wspólnych rozmów, wyrażania opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Wernisaż uświetnił występ muzyczny w wykonaniu Moniki Kuty i Romualda Gębali.

Poplenerową wystawę malarską można zobaczyć w Centrum Polonii do 28 października 2022 r., w godzinach pracy Ośrodka od 8.00 do 16.00