WARSZTATY MANUALNE W KRAKOWIE

W dniu 15 listopada w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zorganizował wyjazd dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Tarnowskiej oraz dla lokalnych dzieci do Katolickiego Domu Kultury im. Ks. Kard. A. S. Sapiehy w Krakowie. Ideą wyjazdu była integracja dzieci z różnymi niepełnoprawnościami z dziećmi z pełnosprawnością.

Dzieci swoją wizytę w Krakowie rozpoczęły od warsztatów decoupage, które przeprowadziła Pani Emilia Garbień – absolwentka kierunku Malarstwo oraz studentką V roku na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Maluje głównie portrety oraz sceny figuratywne, inspirując się sztuką dawnych mistrzów. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych między innymi w Galerii Pryzmat, Galerii Zofii Weiss czy Galerii Białej w Krakowie. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie malarskim.  Na warsztatach dzieci miały za zadanie wykonać aniołki techniką decoupage. Uczestnicy warsztatów wykazali się wyjątkową kreatywnością i dzięki temu powstały niepowtarzalne dzieła, które pozostaną miłą pamiątką z wyjazdu. W dalszej części pobytu w Krakowie zostały zaplanowane drugie warsztaty, na których dzieci miały  do wykonania lampion według własnego pomysłu i fantazji, gdzie również wykazali się wszyscy wspaniałymi umiejętnościami i dzięki temu powstały piękne lampiony, które umilą jesienne wieczory.

Dziękujemy za udział w warsztatach wyjazdowych i zapraszamy już na ostatnie zajęcia gimnastyczne z Panią Monika, dnia 20 listopada, o godz. 15.00.