WARSZTATY FLORYSTYCZNE – KOKEDAMA

W dniu 17 kwietnia w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się kolejne warsztaty florystyczne projektu pn. „Kobiety siłą” dofinansowany przez Fundację Totalizator Sportowy „ Z Kobietami Patriotkami” – II edycja. Projekt zakłada cykl przedsięwzięć skierowanych dla Pań w różnym wieku i statusie społecznym, a głównym jego celem jest inspirowanie kobiet z lokalnej społeczności, wzmocnienie drzemiącej w nich siły i odkrywanie potencjału.

Na wstępie Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka przywitała wszystkich przybyłych na warsztaty, a nowym uczestniczkom przybliżyła główną idee projektu i zachęciła do udziału w nim. Warsztaty prowadzi Pani Agnieszka Kiwior, właścicielka firmy „Kamelia” – dekoracje okolicznościowe.

Tym razem na warsztatach Panie wykonywały kokedama – to wywodząca się z bonsai japońska sztuka uprawy roślin. Wyselekcjonowane rośliny umieszcza się w specjalnie przygotowanej mieszance ziemi, otula mchem i ozdabia według własnej inwencji twórczej. Tak powstałą kompozycję można postawić na podstawce albo powiesić, tworząc “wiszący ogród”.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Kiwior za kolejny ciekawy i kreatywny pomysł na warsztaty, a wykonane kompozycje metodą kokedamy ozdobią i upiększą wnętrza naszych mieszkań, wywołają uśmiech i miłe wspomnienia z warsztatów, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy Panie na kolejne warsztaty florystyczne,  25 kwietnia, o godz. 14.00.

Do zobaczenia♥