„W OGRÓJCU” KONCERT WIELKOPOSTNY

W niedziele 12 marca w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się koncert Wielkopostny. Wydarzenie otwarła Pani dyrektor Małgorzata Bułat, która przywitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego, Ks. Jan Panek Proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Oleśnie, Ks. Zygmunt Warzecha Proboszcz parafii pod wyzwaniem Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, Pan Sebastian Kądzielawa Radny Powiatu Dąbrowskiego oraz Pan Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno.

Tego wieczoru mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykłego, refleksyjnego i kojącego koncertu „W Ogrójcu”. Koncert stawiał na dobro i piękno w muzyce religijnej oraz pozwalał zatrzymać się w zabieganej codzienności i oddać się rozważaniom na temat Wielkiego Postu.

„W Ogrójcu” stwarzał właśnie taką możliwość. Koncert został przygotowany przez dobrze znaną we wrocławskim środowisku muzycznym dyrygentkę i wokalistkę Panią Barbarę Szarejko. „W Ogrójcu” jest sumą wieloletnich doświadczeń artystki w pracy z chórami. Koncert prezentuje znane i mniej znane pieśni wielkopostne, inspirując się polską tradycją muzyczną i chóralistyką. Olbrzymia świadomość muzyczna Pani Barbary, jej głos i misterne harmonie wokalne czyni „W Ogrójcu” swoistym widowiskiem i czasem refleksji oraz wyciszenia.

Pani Barbara Szarejko jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach Wychowania Muzycznego oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Zdobywa nagrody na najważniejszych festiwalach chóralnych w Polsce. Rozwija wiedzę i praktykę na temat emisji głosu, edukacji muzycznej, a także kreatywnego wykorzystywania głosu.

Towarzyszący artystce Pan Maciej Seniorowicz aktywnie działający muzyk i producent muzyczny, związany ze środowiskiem jazzowym. Muzyczne projekty zaprowadziły go do Kanady, Japonii, Niemiec i w wiele innych miejsc na świecie. Jest kompozytorem muzyki ilustracyjnej, basistą i klawiszowcem w wielu projektach muzycznych.

Podziękowania na ręce artystów złożyli Pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Pani Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka życząc dalszych sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym.

Po koncercie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Pracowników Centrum Polonii.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery.