VI MIĘDZYPOWIATOWA KONFERENCJA DLA BIBLIOTEKARZY W BRNIU

25 września w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się VI Międzypowiatowa Konferencja dla Bibliotekarzy. Spotkanie było poświęcone zagadnieniu „Kreatywnego myślenia” i miało postać wykładu połączonego z warsztatami.

Konferencja zgromadziła bibliotekarzy z powiatów: dąbrowskiego i tarnowskiego. Jej gościem była Magdalena Miller – kulturoznawczyni, dziennikarka, była dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, latarniczka Polski Cyfrowej oraz certyfikowana fundraiserka.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu dokonanej z okazji 10-lecia istnienia placówki. Przeprowadziła ją jej dyrektor Ewa Drzazga, której następnie goście z obu powiatów wręczyli okolicznościowe adresy z okazji jubileuszu oraz podziękowania za wieloletnią współpracę.

Kolejny punkt programu stanowił wykład oraz warsztaty na temat „Kreatywnego myślenia” przeprowadzone przez Magdalenę Miller. Bibliotekarze chętnie włączyli się w prowadzone zajęcia praktyczne, a ich opinia o konferencji była bardzo pozytywna.

Była to już VI edycja spotkań pracowników bibliotek z obu powiatów mających na celu nawiązywanie wzajemnej współpracy i wymianę doświadczeń. Konferencję zorganizowały Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie.