UCZESTNICY FORUM GOSPODARCZEGO POLONII ŚWIATA W CENTRUM POLONII – OŚRODKU KULTURY, TURYSTYKI I REKREACJI W BRNIU

W dniach 22-23 lipca br. Tarnów był gospodarzem Forum Gospodarczego Polonii Świata. W Teatrze im. Ludwika Solskiego spotkało się około 130 osób reprezentujących 23 kraje. Miały miejsce: spotkania, dyskusje, debaty przedsiębiorców i osób związanych z biznesem.

Wśród uczestników Forum Gospodarczego Polonii Świata byli gospodarze Powiatu Dąbrowskiego: starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz przedsiębiorcy: Jan Kowal i Andrzej Pikul.

24 lipca 2016r. około 50 osób uczestniczących w Forum Gospodarczym Polonii Świata odwiedziło najciekawsze miejsca Powiśla Dąbrowskiego: Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i Dom Malarek w Zalipiu. Zwiedzanie zakończyło się w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Tu goście mieli okazję zapoznania się z ofertą zaprezentowaną przez lokalnych przedsiębiorców, a także skosztowania regionalnych potraw i wyrobów takich jak: grądzkie blachorze, strojcowskie zawijoki, zolipskie pirogi, tradycjna zupa smęgrzowska, oraz chleb żytni gruszowski i wiele różnych wyrobów piekarniczych i cukierniczych z Piekarni „Sokołowski”. Wizycie w tym miejscu towarzyszył występ kapeli podwórkowej działającej przy breńskiej instytucji kultury „Stare Wiarusy”. Była również okazja do spacerów po malowniczym breńskim parku.