TRENING PIŁKI SIATKOWEJ

W dniu 13 września w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się pierwszy z pięciu treningów piłki siatkowej, w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Sport na Start” – II edycja, 2023 który jest skierowany dla dzieci młodzieży.

Treningi prowadzi nauczyciel/trener Pan Mirosław Panek, który posiada kwalifikacje i doświadczenie do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Początek treningu rozpoczął się od rozgrzewki, która miała na celu uelastycznienia i poprawę efektywności mięśni, a także ścięgien. Zwiększyła zakres ruchu i wpłynęła na lepsze dotlenienie organizmu. Następnym ważnym elementem treningu była nauka gry na odbijaniu piłki sposobem górnym i sposobem dolnym, aby trafić do partnera. Na zakończenie spotkania został rozegrany mecz, w którym zarówno trener jak i Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka zagrali w przeciwnych drużynach, co dostarczyło wielu emocji i śmiechu. Młodzi zawodnicy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami siatkarskimi i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w rozrywkach.

Mamy nadziej, że młodym sportowcom podobały się zajęcia i zobaczymy się ponownie. Postaramy się rozwinąć Wasze umiejętności i sprawić, że będziecie jeszcze lepszymi siatkarzami/ siatkarkami.

Zapraszamy na kolejny trening, tym razem na rozgrywki z badmintona, dnia 15 września o godz. 15.00.