27 sierpnia już po raz dziewiąty odbyło się Święto Powiśla Dąbrowskiego będące wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Dąbrowskiego i należących do niego gmin. W tym roku miało miejsce w Bolesławiu. Tak, jak w poprzednich latach uroczystość połączyła dwie ważne dla regionu imprezy: święto rolników wieńczące zbiór plonów oraz Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego.
Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha dziękczynną Mszą św. za tegoroczne plony. Przewodniczył jej miejscowy proboszcz ks. Józef Radłowski. W koncelebrze uczestniczyli również proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Szczucinie, który wygłosił homilię oraz proboszcz parafii p.w. M.N. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej ks. Stanisław Cyran. Odbyło się też tradycyjne poświęcenie wieńców.
Po nabożeństwie korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Bolesławia przeszedł na miejscowy stadion sportowy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. W miejscu tym wszystkich powitał wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk, a starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski wygłosił okolicznościowe przemówienie. Głos zabrali, także: ambasador RP w Singapurze Zenon Kosiniak-Kamysz, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, radny sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński oraz przedstawiciele zagranicznych delegacji współpracujących z powiatem: XVIII Dzielnicy Budapesztu, z miasta Bałta na Ukrainie, z Rejonu Soroka z Mołdawii, Rejonu Soroka Svetlana Paunescu, miasta Golianovo na Słowacji oraz z miasta Roding z Niemiec. Odczytane zostały również listy nadesłane przez minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Posłów na Sejm RP: Władysława Kosiniaka– Kamysza, Anny Czech i Marka Sowy.
Nieplanowanym punktem programu było wręczenie staroście dąbrowskiemu węgierskiego odznaczenia państwowego. Za rozwijanie współpracy i przyjaźni obu regionów burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu wręczył „Węgierski Złoty Krzyż Zasługi”.
Po zakończeniu części oficjalnych zaprezentowany został staropolski obrzęd dożynkowy w wykonaniu mieszkańców Bolesławia. Bochen chleba z tegorocznego zboża wręczyli gospodarzom rolniczego święta jego starostowie: Joanna Gil i Sławomir Miłoś, po czym rozpoczęło się tzw. „ośpiewanie wieńców”, czyli prezentacje sceniczne delegacji z poszczególnych gmin Powiatu Dąbrowskiego.
Wzorem ubiegłych lat podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego specjalna komisja oceniała wieńce dożynkowe w kategoriach tradycyjnego i współczesnego, ośpiewanie wieńca oraz stoiska prezentujących się firm i instytucji. Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu dzieliło je ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkiemu towarzyszyły: prezentacja dorobku artystycznego regionu, degustacje regionalnych dań i występy muzyczne. Organizatorzy święta przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru był zespół „Krywań” z Zakopanego. Po koncercie niebo nad Bolesławiem rozbłysło wielobarwnymi sztucznymi ogniami, a tegoroczne Święto plonów zakończył koncert lokalnego zespołu „De Facto” i zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych.