SPOTKANIE OPŁATKOWE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Dni przed Bożym Narodzeniem wypełniają tradycyjne spotkania. 12 grudnia nastrój tych jednych z najważniejszych świąt w roku zagościł także w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku działającym przy Dąbrowskim Domu Kultury. Jego członkowie po raz kolejny spotkali się na tradycyjnym opłatku zorganizowanym w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Spotkanie rozpoczęła prezes stowarzyszenia – Krystyna Guzik, która przywitała przybyłych gości, po czym z okolicznościową częścią artystyczną zaprezentowali się uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowani do występu pod kierunkiem nauczycieli placówki: Annę Piotrowską i ks. Jacka Janiczka

Następnie została odmówiona wspólna modlitwa poprowadzona przez Ryszarda Siepiorę, a ks. Jacek Janiczek poświęcił opłatki, którymi połamano się składając sobie przy tym wzajemne życzenia. Świąteczny wieczór zakończył poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na jego zakończenie głos zabrał, także burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Złożył on wszystkim serdeczne bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.