SPOTKANIE INTEGRACYJNE W BRNIU

Dnia 11 czerwca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie integracyjne podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy działających przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej.

Osoby te po raz kolejny gościły w naszej instytucji. Godziny spędzone w zabytkowych wnętrzach dworku wypełniły tańce i różne zabawy przy muzyce. Tym razem przeprowadzony został konkurs wiedzy o Powiecie Dąbrowskim z okazji dwudziestolecia jego istnienia. Z puli pytań każda z drużyn losowała po 5 pytań i po krótkim przygotowaniu przedstawiciele drużyn z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na wylosowane zapytania. Laureatem został zespół z Oleśnicy. Miał miejsce także ciepły poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

Czas, który uczestnicy spotkania integracyjnego spędzili w zespole dworsko-parkowym minął jak zawsze bardzo przyjemnie i szybko. Jego inicjatorem był Ryszard Micek – Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, a współorganizatorem Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.