RUSZYŁY WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW

Pierwsze zajęcia komputerowe organizowane przez Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się w poniedziałek 26 sierpnia 2019r. Warsztaty komputerowe przeprowadzane są w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków fundacji BGK W Konkursie Grantowym 5.0”

Warsztaty skierowane są do osób, które nie miały do tej pory styczności z komputerem lub ich znajomość jest na poziomie podstawowym. Został dla nich przygotowany specjalny program zajęć obejmujący podstawowe zagadnienia z obsługi komputera i Internetu. Seniorzy na pierwszych zajęciach uczyli się jak korzystać z myszki i klawiatury, co to jest Pulpit, Menu Start, foldery, pliki oraz przeglądarka internetowa. Ponadto poznawali tajniki pakietu biurowego Microsoft Office.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność w spotkaniu, zaangażowanie w podejmowaniu nowych komputerowych wyzwań i zapraszamy na kolejne warsztaty w najbliższy poniedziałek 2 września o godz. 15.30.