ROZPOCZĘCIE PLENERU MALARSKIEGO W ZESPOLE DWORSKO-PARKOWYM

Dnia 8 maja w zespole dworsko-parkowym w Brniu rozpoczął się IV Plener Malarski, którego organizatorem jest Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Oficjalnego otwarcia pleneru i powitania artystów dokonała Małgorzata Bułat – Dyrektor Ośrodka oraz Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Krzysztof Bryk, na zakończenie  życzyli wielu ciekawych inspiracji oraz wspaniałych malarskich przygód w tym magicznym miejscu.

Plener trwa od dziś do czwartku i tradycyjnie zakończy się wernisażem prac poplenerowych w dniu 11 maja w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki  i Rekreacji w Brniu o godz.17, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

12 artystów bierze udział w tym wyjątkowym plenerze z różnych części Polski, a także przedstawicielka z Ukrainy i oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Dąbrowskiego. Tradycyjnie w plenerze biorą udział Panie z Pracowni Sztuk Pięknych z Bielska-Białej prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka, profesora Uniwersytetu Śląskiego: Monika Balcar Konieczny, Jolanta Kapela, Aleksandra Kochowska, Lucyna Kuboszek, Małgorzata Pieciukiewicz, Krystyna Tarnowska – Kajzer, Alicja Smoczyńska – koordynatorka pleneru oraz Zofia Misiaszek – Sałańska z Gliwic, przedstawicielka z Ukrainy Ella Zolotarenko i nasza delegacja z powiatu dąbrowskiego: Barbara Wójcik, Edmund Wilk i Małgorzata Niewiadomska.

Zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia!!!.