REPORTAŻ Z POKAZU MODY W CENTRUM POLONII

Pokaz mody przygotowała agencja modelek i modeli „RAMA”, prowadzona od 16 lat przez Roberta Stochmala. Autorem zaprezentowanych kolekcji jest natomiast Wioletta Wilk – absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Wcześniej brała udział w wielu pokazach mody np. w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Projektantów w Lublinie „Złoty Wieszak”, gdzie otrzymała nagrodę „Złota Kolekcja 99 r”, w Poznańskim Tygodniu Mody na Międzynarodowych Targach Poznańskich „Jesień – Zima 2000”.

Pierwsza kolekcja – „Bezkrwawe łowy”, inspirowana stylem safari – to asymetrycznie cięte płótna, spinane klamrami z korka. Całość utrzymana była w kolorach brązu, beżu i sepii.

Druga z zaprezentowanych w ostatnią sobotę w Centrum Polonii w Brniu kolekcji przedstawiała awangardowe kreacje z półprzeźroczystych tkanin i dzianin. Kobiecą sylwetkę oplatał pas metalicznej tkaniny usztywnionej cienkim drutem. Przeźroczystość i struktura tych tkanin dawała wrażenie „omotania” modelek siecią. Uzupełnieniem kolekcji były ręcznie wykonane nakrycia głowy z drutu w formie przysłonek twarzy. Wszystko to było utrzymane w kolorystyce czerni o stalowym odcieniu.

Agencja „RAMA’ będzie teraz prowadzić szkołę modelek w Brniu. Osoby, które chciałyby uczestniczy w zajęciach, proszone są o telefoniczne zgłoszenia do 5 października – telefony: 14 – 642 21 35 lub 664 730 231.

Jedna godzina szkolenia kosztować będzie ok.8 zł. Cały 30-godzinny kurs modelek to koszt 250 zł ( w systemie: dwa razy po 3 godziny tygodniowo lub raz w tygodniu 4 godziny).

W Centrum Polonii prowadzone będą także kursy tańca towarzyskiego i nowoczesnego – koszt niecałe 8 zł za 1 godzinę nauki – tj. 80 zł za 1 miesiąc szkolenia (dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. – w sumie 12 godzin miesięcznie).

Proponujemy także kurs prawa jazdy. Promocyjna cena – tylko 700 zł ! Kurs prowadzić będzie znany Ośrodek Szkolenia Kierowców KRAMEX. Zapisy telefonicznie – do 5 października – numery telefonów – patrz wyżej.

Pierwsza, zaprezentowana kolekcja „Bezkrwawe łowy” zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

Zaprezentowana została także „suknia ślubna” dla odważnych.