PROMOCJA KSIĄŻKI „WODOPÓJ I INNE OPOWIADANIA” ADAMA TOMCZYKA W CENTRUM POLONII

Dnia 14.12.2018 roku w Dworze Konopków miało miejsce spotkanie autorskie z Panem Adamem Tomczykiem promujące jego najnowszą książkę.

„Nowa książka z opowiadaniami Adama Tomczyka różni się od poprzednich. O ile wcześniejsze zbiory próz autora dotyczyły ściśle ziemi żabieńskiej i jej mieszkańców, o tyle w „Wodopoju i innych opowiadaniach”, autor stawia przed sobą nie lada wyzwanie: opisanie współczesnej Polski, tak to zamierzenie bowiem trzeba określić. Udaje mu się to znakomicie. Opowiadania napisane są wartko, żywym, potocznym stylem, świetnie się je czyta, są wciągające od pierwszego do ostatniego zdania. Czegóż my tutaj nie mamy? Galerię typów ludzkich, postaci, chorób, skaz i zmaz. A wszystko to jakby przekrój przez Polskę, ale tę najbardziej zwyczajną, codzienną, znaną, by tak rzec, z własnego podwórka i z własnego doświadczenia. Adam Tomczyk to wytrawny opowiadacz cudzych losów, cudzych historii, z których potrafi, na wzór mozaiki (co już kiedyś zauważył prof. Franciszek Ziejka), ułożyć pewną panoramę współczesnych nam czasów (…)”. Michał Piętniewicz

Promocję otwarła Pani Małgorzata Bułat, która powitała autora oraz wszystkich przybyłych gości.

Następnie goście mieli możliwość posłuchania samego autora, który pokrótce opowiedział o początku swojej historii z pisarstwem oraz przytoczył kilka fragmentów opowiadań ze swojej publikacji „Wodopój i inne opowiadania”. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli zakupić książkę wraz z pamiątkową dedykacją autora.

Dopełnieniem promocji był mini koncert gitarowy Mirosława Jabłońskiego. Artysta zaprezentował kilka utworów, które umiliły uczestnikom czas. Dla zebranych gości został przygotowany słodki poczęstunek przez pracowników Centrum Polonii.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się także z działalnością inwestycyjną Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, której stoisko informacyjno – promocyjne dostępne jest w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.