PROMOCJA KSIĄŻKI „SMAKI I ZAPACHY POWIŚLA DĄBROWSKIEGO”

Dnia 10.11.2018 r. w Centrum Polonii odbyła się promocja książki pt.: „SMAKI I ZAPACHY POWIŚLA DĄBROWSKIEGO”, zrealizowanej przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego z projektu, na który dofinansowanie pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska czas na wieś”. Publikacja opisuje tradycyjne potrawy kulinarne z naszego regionu, zawiera receptury i zdjęcia potraw ze wszystkich 7 gmin powiatu dąbrowskiego wraz z historią powstania każdej z potraw oraz opisem organizacji lub grupy, która jest autorem danego dania. Są to m.in. potrawy wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Promocji książki towarzyszyła wystawa zdjęć z warsztatów przygotowywania tych dań, które odbywały się w poszczególnych gminach oraz degustacja regionalnych potraw.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się także z działalnością inwestycyjną Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, której stoisko informacyjno – promocyjne dostępne jest w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.