POWIATOWE NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dnia 20.12 w zabytkowym Dworze Konopków odbyło się tradycyjnie jak co roku powiatowe spotkanie noworoczno-opłatkowe. Jego organizatorami byli gospodarze Powiatu Dąbrowskiego: starosta Lesław Wieczorek, wicestarosta Krzysztof Bryk oraz przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz.

Spotkanie rozpoczął starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, który powitał wszystkich przybyłych gości: m.in.: Ks. Jana Rybaka – Proboszcz Parafii Olesno, Ks. Jacka Sarota, Wiesława Krajewskiego Posła Na Sejm RP, Michała Wojtkiewicza Posła Na Sejm RP, radnych Rady Powiatu Dąbrowskiego, burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów i pracowników urzędów i instytucji, przedstawicieli środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Następnie Pan Starosta Lesław Wieczorek, zwrócił się do zgromadzonych, słowami:

Szanowni Państwo”
Okres świąteczno – noworoczny to czas składania sobie życzeń i snucia planów na nadchodzący rok.
Dla mnie to szczególny czas, gdyż po wyborach samorządowych, dzięki licznie oddanym głosom mieszkańców naszego powiatu, pełnię zaszczytną funkcję Starosty Powiatu Dąbrowskiego.
Jako Przewodniczący Zarządu Powiatu wyrażam nadzieję, że w tej kadencji zrealizujemy nasze wspólne plany i zadania służące rozwojowi powiatu dąbrowskiego.
Liczę na owocną współpracę z Panem Posłem Na Sejm RP Wiesławem Krajewskim, Wojewodą Małopolskim, Zarządem Województwa Małopolskiego, burmistrzami i wójtami z naszego powiatu, radnymi powiatowymi i gminnymi, a także dyrektorami i kierownikami jednostek powiatowych oraz pracownikami Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.”

Na zakończenie przemówienia starosta dąbrowski życzył wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej rodzinnej atmosferze, a w nadchodzącym Nowym Roku życzył samych szczęśliwych dni, aby spełniły się wszystkie marzenia te małe i te duże.

Do zebranych z życzeniami zwrócili się także posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, a także Marta Chrabąszcz przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego.

Modlitwę tradycyjnie poprowadził ks. Jan Rybak proboszcz Parafii w Oleśnie, który również pobłogosławił opłatki. W świąteczną atmosferę, zgromadzonych gości, wprowadził śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu im. Władysława S. Reymonta.

Po części artystycznej starosta Lesław Wieczorek oraz wicestarosta Krzysztof Bryk rozdali opłatki uczestnikom spotkania. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne.

Przybyli goście mogli skosztować regionalnych i tradycyjnych „wigilijnych” potraw przygotowanych przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury – Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się także z działalnością inwestycyjną Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, której stoisko informacyjno – promocyjne dostępne jest w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.