POWIATOWE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 29 marca br. w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów dotyczących: ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie umiejętności zakresie ochrony ludności.

W Turnieju wzięło udział 35 uczniów. Spośród nich w poszczególnych kategoriach najlepszymi znawcami wiedzy pożarniczej zostali:

I. Szkoły podstawowe

Marszalik Katarzyna (PSP w Mędrzechowie)
Kolarczyk Wojciech (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Rzemińska Katarzyna (PSP w Oleśnie)

II. Szkoły gimnazjalne

Zych Michał (PG w Oleśnie)
Gorzkowicz Dominik (PG w Szczucinie)
Gorzkowicz Jakub (PG w Szczucinie)

III. Szkoły ponadgimnazjalne

Leżoń Mirosław (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Miś Marcin (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Strach Mateusz (ZSP w Szczucinie)

Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nagrody wręczali Komendant Powiatowy Straży Pożarnej starszy brygadier Andrzej Rzemiński i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP Pan Ryszard Pikul.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego. Po konkursie uczestnicy konkursu zwiedzili wystawy w znajdujące się w Ośrodku Kultury w Brniu.