PIKNIK INTEGRACYJNY Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO I DNIA DZIECKA W BRNIU

4 czerwca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka odbył się pod hasłem „Jesteśmy Razem” Integracyjny Powiatowy Piknik Rodziny. Jego uczestnikami były rodziny zastępcze i wychowankowie Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na uczestników pikniku czekał grill i wiele zabaw. Jedną z atrakcji stanowił pokaz ratownictwa medycznego i nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez pracowników dąbrowskiego Pogotowia Ratunkowego. Można było też zobaczyć, jak wygląda wnętrze ambulansu, zmierzyć ciśnienie, a każde dziecko otrzymało ciasteczko „ambulans” i oznaczenie „Mały Ratownik”.

W pikniku zorganizowanym przez: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Jednostkę Wspierającą Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej przy współudziale Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu uczestniczyli m.in. Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Joanna Ohratka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek wraz z Zastępcą Marią Smolichą i Dyrektor Jednostki Wspierającej Rodzinę Krzysztof Piotrowski.

W przygotowaniu pikniku uczestniczył m.in. sklep PSB Mrówka z Dąbrowy Tarnowskiej, którego maskotka Mrówka podarowała dzieciom słodycze.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego rodzinom zastępczym wręczono adres okolicznościowy, w którymStarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszekprzekazali życzenia sukcesów i wytrwałości w podejmowanym trudzie wychowania dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej.