PIERWSZY TRENING PIŁKI NOŻNEJ – „SPORT NA START”

Dnia 24 października w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się pierwszy z pięciu treningów piłki nożnej, w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Sport na Start” – II edycja, 2023 który jest skierowany dla dzieci i młodzieży.

Cały cykl treningów prowadzi nauczyciel/trener Pan Mirosław Panek, który posiada kwalifikacje i doświadczenie do pracy z dziećmi i młodzieżą, dlatego zarówno rozgrzewki jak i same treningi dostosowane są do wieku i umiejętności naszych uczestników projektu. Pierwszy trening otwarła Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka, która przywitała wszystkich przybyłych zawodników gry w piłkę nożną i przybliżyła główną idee projektu i zachęciła do udziału w nim.

Gra w piłkę nożną jest znakomitą formą aktywności. Świetnie rozładowuje niespożyte pokłady energii, jakie tkwią w każdym dziecku, a jednocześnie wspiera prawidłowy rozwój osoby trenującej. Podczas takich intensywnych aktywności organizm dziecka pobiera zwiększone ilości tlenu, co wzmacnia płuca i serca, a także sprawia, że wszystkie narządy i komórki zostają odpowiednio dotlenione. W czasie treningu młodzi piłkarze biegali, skakali i ścigali się między przeszkodami, a także rozegrane zostały mecze.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny trening piłki nożnej dnia   26 października, godz. 15.00