PIERWSZE WARSZTATY PLASTYCZNO – MANUALNE W CENTRUM POLONII W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Dnia 11 lipca w ramach XV edycji programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2023 dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, odbyły się pierwsze z sześciu warsztatów plastyczno – manualnych organizowanych w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Zajęcia w czasie wolnym od nauki nawiązują do tematyki patriotycznej, która zawsze będzie aktualnym tematem.

Warsztaty przeprowadziła Pani Małgorzata Czas-Gronowska, doświadczona instruktorka, która ukończyła liczne kursy plastyczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. W trakcie warsztatów Pani Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka przywitała prowadzącą oraz młodych uczestników projektu, życząc miłych wrażeń i finalnie ciekawych prac.

Na warsztatach powstały dzieła inspirowane treścią wierszy patriotycznych „Barwy ojczyste” oraz „Święto flagi”, dlatego dzieci wykonały róże w kolorach barw narodowych.

Celem zajęć jest kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u najmłodszych zainteresowań symbolami narodowymi i kształtowanie postaw patriotycznych.

Zapraszamy na kolejne warsztaty dnia 17 lipca (tj. poniedziałek) godz. 10.00.

Materiały zamieszczane na stronie dostępne są na wolnej licencji Creative Commons.

Nazwa licencji : Uznanie autorstwa 4.0