PERSONALIZOWANA TORBA NA ZAKUPY….

Dnia 11 sierpnia w ramach XV edycji programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2023 dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, odbyły się już ostatnie warsztaty plastyczno-manualne organizowane w Centrum Polonii – Ośrodku  Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. 

Cały cykl warsztatów przeprowadziła Pani Małgorzata Czas-Gronowska, doświadczona instruktorka, która ukończyła liczne kursy plastyczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zajęcia te nawiązywały do tematyki patriotycznej, która zawsze będzie aktualnym tematem. Na warsztatach powstały dzieła inspirowane treścią wierszy patriotycznych „Barwy ojczyste” oraz „Święto flagi” i nie tylko…., dzieci wykonywały m.in róże  w kolorach barw narodowych, kartki okolicznościowe, anioły, drewniany obrazek, pudełeczka na skarby, a na zakończenie projektu ekologiczną torbę na zakupy, która została ozdobiona według własnego pomysłu i wyobraźni. Dzieci często zamieszczały fajne hasła i  personalizowały je, aby jeszcze bardziej podkreślić unikatowość własnej torby, która jest wspaniałą pamiątką z warsztatów.

Celem zajęć było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u najmłodszych zainteresowań symbolami narodowymi i kształtowanie postaw patriotycznych.

Po każdych zakończonych warsztatach nie brakowało wspólnych zabaw i gier, przy których dzieci się integrowały i zawierały nowe znajomości, a uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie z zajęć było dla nas największą nagrodą.

Na zakończenie Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka, podziękowała za udział we wszystkich warsztatach i zaprosiła na plener malarski 9 września o godz.11, który potrwa około 4 godziny również w ramach projektu „Patriotyzm Jutra”.

Materiały zamieszczane na stronie dostępne są na wolnej licencji Creative Commons.

Nazwa licencji: Uznanie autorstwa 4.0