PEREŁKI MOTORYZACYJNE NA BREŃSKIM MOTO PIKNIKU

2 lipca 2022 roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Breński Moto Piknik połączony z IV Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które w tym klimatycznym miejscu zgromadziło bardzo licznie mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i fanów motoryzacji.


Uczestnicy pikniku mogli podziwiać ponad 180 motoryzacyjnych klasyków, a ich właściciele dzielili się swoją pasją do zabytkowych samochodów i motocykli. Można było tutaj zobaczyć wiele perełek motoryzacyjnych takich jak Ford Mustang czy Autobianchi Bianchina i różnego rodzaju rzadko spotykane w Polsce pojazdy zagraniczne, czy też pięknie utrzymane rodzime maluchy, syrenki, duże fiaty i Polonezy. O 17:00 wyruszyła parada pojazdów z Brnia przez Swarzów do Dąbrowy Tarnowskiej (ulicami: Grunwaldzka, Berka Joselewicza, Warszawska, Sucharskiego, Grunwaldzka) i powróciła do breńskiego parku tą samą trasę.

Przeprowadzono również konkursy i próby sprawnościowe. Zwycięzcom, w imieniu organizatorów puchary wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Jakub Szułakiewicz z Grupy Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska.

Najlepszym utrzymanym pojazdem zlotu został Morris Minor 1000 Konrada Grzelaka. Nietypowym pojazdem zlotu wybrano Autobianchi Bianchina z 1959 roku, którego posiadaczem jest Rizzi Mauro, a najstarszym pojazdem zlotu była Fiata Balilla z 1933 roku należąca do Ryszarda Ryby.

Najlepszy wynik w próbie sprawnościowej osiągnął Artur Waś Fiatem 126p. W wymianie kola w fiacie 125p najszybszy był Sławomir Hyjek, który zwyciężył również w przeciąganiu Fiata 126 P.

Ponadto organizatorzy zapewnili też bezpłatny przewóz autobusem elektrycznym na trasie Dąbrowa Tarnowska – Breń – Dąbrowa Tarnowska dla uczestników pikniku.

Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, a wśród nich dmuchańce, gokarty napędzane siłą mięśni, malowanie twarzy, kolorowanki i zabawy plastyczne.

Swoje stoiska wystawiły Koło Gospodyń Wiejskich w Podborzu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie.

Piknik zakończyła zabawa taneczna z Zespół Muzyczny Sweet.

Breński Moto Piknik został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska.

Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół w Brniu.

Źródło: https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/pere%C5%82ki-motoryzacyjne-na-bre%C5%84skim-moto-pikniku.html