MUZYKOTERAPIA – „FAJNA FERAJNA”

W dniu 30 października odbyły trzecie z czterech zajęć muzykoterapii. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023, zakłada cykl przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dla uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.

Tradycyjnie na wstępie Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka przywitała wszystkich przybyłych na warsztaty i życzyła uśmiechów i samych miłych wrażeń.

Warsztaty z muzykoterapii prowadzi Pan Robert Frudziński, właściciel firmy „Balmistrz”, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć. Muzykoterapia jest terapią o szerokim spektrum działania, bazującą na leczniczym wpływie dźwięku i muzyki na człowieka. Wywiera pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza depresję, lęk, poprawia samoocenę. Terapia muzyką to również tworzenie muzyki podczas której, dzieci biorące udział w zajęciach, tańczą, śpiewają i tworzą. I tak było na tych zajęciach wesoło i skocznie.

Bardzo dziękujemy Panu Robertowi za przeprowadzenie tych niezwykłych muzycznych zajęć, dzieciom za dobrą zabawę i rodzicom, którzy umożliwili swoim pociechom udział w zajęciach i sami również zaangażowali się w nie.

A już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem na zajęcia z gimnastyki  6 listopada  (tj. poniedziałek) o godz. 15.00, które prowadzi Monika Forgiel

Zapraszamy♥