MUZYKOTERAPIA – „FAJNA FERAJNA”

W dniu 24 października odbyły się drugie z czterech zajęć z muzykoterapii. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023, zakłada cykl przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dla uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.

Na wstępie Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka tradycyjnie przywitała wszystkich przybyłych na warsztaty, a nowym uczestnikom przybliżyła główna idee projektu i zachęciła do dalszego udziału w nim. Zajęcia z muzykoterapii prowadzi Pan Robert Frudziński, właściciel firmy „Balmistrz”, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć.

Muzykoterapia jest formą terapii, która opiera się na leczniczym wpływie muzyki na psychikę i organizm człowieka. Badania naukowe dowodzą, że dźwięki oddziałują na układ krążenia, układ wegetatywny oraz układ oddechowy. Udział w zajęciach muzykoterapii poprawia samoocenę i wiarę w siebie, ułatwia komunikację, stwarza możliwość wyrażania swoich potrzeb i emocji, wyzwala kreatywność i spontaniczność, zmniejsza lęk, oraz generalnie pozytywnie wpływa na psychikę.

Bardzo dziękujemy Panu Robertowi za przeprowadzenie tych niezwykłych muzycznych zajęć, na których mieliśmy przyjemność gościć tym razem podopiecznych z  Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy wraz z opiekunami. Dziękujemy za udział i współpracę.

A już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, „Warsztaty z arteterapii” (florystyka) 26 października (tj. czwartek) o godz. 15.00, które prowadzi Pani Agnieszka Kiwior, właścicielka firmy „Kamelia” – dekoracje okolicznościowe.

Zapraszamy♥