KOLEJNE WARSZTATY TEMATYCZNE W RAMACH PROJEKTU

W dniu 15 czerwca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbyło się spotkanie z Panem Mateuszem Minorczykiem, który z wykształcenia jest adwokatem oraz wykład „Zioła i ich wpływ na organizm człowieka”, który poprowadziła Pani Kinga Gurgul pasjonatka zdrowego stylu życia i miłośniczka ziół w ramach projektu „Skrzydła dla Seniora” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Konkursie Generacja 6.0.

Głównym tematem spotkania z prawnikiem były zagadnienia związane z podstawowymi wiadomościami z zakresu prawa, które Senior powinien znać (m.in. bezpieczeństwo finansowe, na co zwracać uwagę i gdzie szukać pomocy w dochodzeniu swoich praw, kwestie darowizn, testamentów, spadków) Seniorzy chętnie włączyli się w dyskusje, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu chociaż część ich problemów będzie łatwiejsza do załatwienia.

Wykład „Zioła i ich wpływ na organizm człowieka” spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród Seniorów, którzy swobodnie mogli porozmawiać o trapiących ich problemach. Dowiedzieli się o właściwościach zdrowotnych i oddziaływaniu ziół na organizm człowieka, w tym m.in imbiru, goździków, bazylii, tymianku, rozmarynu. Uczestnicy zdobyli wiedzę jak hodować zioła i do czego używać ich w kuchni.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniach i zapraszamy na kolejne warsztaty!!!