KOLEJNA PRELEKCJA HISTORYCZNA ZA NAMI

Dnia 10 lipca w breńskiej Instytucji Kultury odbyła się druga posiada z cyklu „Powiśle Dąbrowskie – od zaborów do Niepodległości oczami i wspomnieniami mieszkańców”, realizowana przez Stowarzyszenie „Powiśle Dąbrowskie” oraz Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

Podczas kolejnego historycznego spotkania odbywającego się w zabytkowych wnętrzach Dworu Konopków prelekcję na temat „Gospodarka Powiśla – okres zaborów, odzyskania Niepodległości oraz w XX w.”wygłosił historyk dr Jan Hebda, który aktywnie udzielał się w strukturach ruchu ludowego prowadząc badania nad regionalnymi dziejami wsi. Podobnie, jak dwa tygodnie temu odbył się konkurs związany z tematyką prelekcji. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Na zakończenie miał miejsce poczęstunek przy grillu.

W ramach realizowanego zadania odbędą się jeszcze dwie posiady tj. 17.07 i 7.08 . Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania!