INAUGURACJA WYSTAWY O ŚWIĘTYM MAKSYMILIANIE MARII KOLBE

17 marca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się otwarcie wystawy pt. „ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA”. Została ona przygotowana z okazji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Ojca Maksymiliana i 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Jej organizatorem jest Rycerstwo Niepokalanej.

Prezentowana w Brniu wystawa składa się z 18 tablic ukazujących ponad 150 zdjęć pochodzących z różnych okresów życia Św. Maksymiliana Kolbego i zapoczątkowane przez niego inicjatywy. Ma przybliżyć postać człowieka, kapłana i zakonnika, symbolu ofiar nazizmu, który dobrowolnie oddał życie w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, aby uratować innego człowieka Franciszka Gajowniczka. Dodatkowo wyświetlany jest 40-minutowy film pt. „Święty Maksymilian”.

Wystawę o Ojcu Maksymilianie Marii Kolbe można oglądać do 9 kwietnia 2016 br. od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 13.00 w zespole dworsko-parkowym w Brniu, a towarzyszący jej film po wcześniejszym uzgodnieniu godziny projekcji również w inne dni.

Serdecznie zapraszamy!