FOTOREPORTAŻ Z PIKNIKU W CENTRUM POLONII NA RZECZ POWODZIAN

W sobotę, 26 czerwca Centrum Polonii w Brniu zorganizowało charytatywny piknik na rzecz powodzian z Powiśla Dąbrowskiego.

O pikniku informowały lokalne media, m.in. „Gazeta Krakowska” i „Radio RDN Małopolska”. Impreza miała charakter charytatywny. Zbierano fundusze dla powodzian z Powiśla Dąbrowskiego (rozliczenie zaprezentowane zostanie w przyszłym tygodniu).

Dzięki piknikowi Centrum Polonii udało się m.in. pozyskać sponsora, Henryka Koszałkę przedsiębiorcę polonijnego, właściciela dwóch hoteli w Bieszczadach AMER-POL / ATRIUM, który – mimo rezerwacji praktycznie wszystkich pokoi hotelowych do końca wakacji, zobowiązał się wygospodarować jeszcze w lipcu lub sierpniu 5 miejsc dla czworga dzieci z ubogich rodzin z Powiśla Dąbrowskiego, które ucierpiały w wyniku powodzi, a także dla opiekuna.
Twarzą Polonii została wybrana – przez Piotra Barszczowskiego – Monika Michalczewska z Wielopola…
w nagrodę spędzi 1 tydzień w ekskluzywnym hotelu w Bieszczadach (nagroda ufundowana przez w/w Henryka Koszałkę, właściciela kompleksu AMER-POL / ATRIUM w Polańczyku.)

Wyróżniona przez artystę została Patrycja Chmura z Luszowic.

Ponieważ nasz piknik odbył się w ostatnią sobotę miesiąca, tak jak „IMPREZKI W PODZIEMIU”, wybrana została tradycyjnie już MISS imprezy – spośród 11 zgłoszonych dziewczyn…

Gdy się ściemniło, uczestnicy zaczęli się bawić przy muzyce zespołu TRIADA.