FOTOREPORTAŻ Z PIERWSZEJ IMPREZKI W PODZIEMIU

24 kwietnia w piwnicach Centrum Polonii w Brniu odbyła się pierwsza „IMPREZKA W PODZIEMIU”. Tradycyjna dyskoteka została wzbogacona przez KARAOKE oraz wybór MISS IMPREZKI, która będzie mogła wziąć udział w wyborach MISS POWIŚLA na Drugim Breńskim Charytatywnym Balu Sylwestrowym w Centrum Polonii 31 grudnia 2010. Wybrana w ten sposób Miss Powiatu Dąbrowskiego będzie mogła spędzić urlop na Jamajce, Bahama, Arubie lub Curacao.

Wbrew opiniom niektórych sceptyków, bawiąca się w piwnicach Centrum Polonii młodzież dąbrowska wykazała się dużą kulturą. Uczestniczący w „Imprezce w podziemiu” bawili się świetnie i byli zgodni co do tego, że utworzenie przez władze Powiatu Dąbrowskiego Centrum Polonii było strzałem w dziesiątkę, wbrew temu co twierdzą ci nieliczni, którzy źle życzą temu projektowi.

Młodzież podkreślała, że wielkim atutem Centrum Polonii jest jego szeroka oferta programowa – każdy może tu znaleźć coś dla sibie – np. przedsiębiorcy mieli swoją imprezę z udziałem gościa z Illinois, miłośnicy historii będą mogli już wkrótce dowiedzieć się, kim była legendarna postać Antoniego Gładysza, zaś miłośnicy motoryzacji zobaczą najnowszy model wyścigowego „Porsche”, które zostanie zaprezentowane już niedługo przed dworkiem w Brniu, zaś ci, którzy lubią dobrą zabawę, mogą uczestniczyć w tego typu imprezach, jak ta w ostatnią sobotę. Młodzież słyszała także o niedawnej akcji pomocy dla sierot polskich na Białorusi, którym Centrum wysłało paczki ze słodyczami na Święta Wielkanocne.

W „Imprezce w podziemiu” wzięło udział ok. 60 osób, a więc wszystkie miejsca były zajęte i ci, którzy chcieli w ostatniej chwili zarezerwować sobie telefonicznie miejsce, spotkali się z odmową. Tak więc kolejna impreza organizowana przez Centrum Polonii zakończyła się sukcesem i to nie tylko ze względu na dużą frekwencję, ale także zadowolenie uczestników zabawy, którzy wypowiadali podobne opinie jak ci, którzy kilka miesięcy wcześniej brali udział w Pierwszym Breńskim Charytatywnym Balu Sylwestrowym.

Jak wieść gminna (a właściwie powiatowa) niesie nawet związek ichtiologów chce się zwrócć do Centrum Polonii z prośbą o radę, jak zapewnić dużą frekwencję na ich konferencji, podobnie jak organizacja fizyków organizująca sympozjum na temat roli atomów w strukturze materii. Nie można wykluczyć, iż zwróci się do nas także Państwowa Komisja Wyborcza z zapytaniem, jak zwiększyć frekwencję w zbliżających się wyborach.

Ale tak całkiem już serio, to chcieliśmy poinformować, iż kolejne imprezki w podziemiu odbywać się będą zawsze w ostatnią sobotę miesiąca – najbliższa 29 maja, o godz. 20:oo. Autobus będzie podstawiony na przystanku naprzeciw Starostwa w Dąbowie Tarnowskiej o godz. 19:45. Także kolejne MISS IMPREZKI będą mogły wziąć udział w wyborach MISS POWIŚLA 31 grudnia i mają szansę polecieć na Karaiby.