FINAŁ PROJEKTU „SENIOR W RUCHU”

Dnia 17 czerwca w ramach projektu „Senior w ruchu” dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego w Konkursie Generacja 6.0 V edycja w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, został zorganizowany Wieczór Kulturalny na zakończenie projektu.

Na początku głos zabrała Pani Małgorzata Bułat dyrektor Ośrodka, która podziękowała Seniorom za aktywne uczestnictwo we wszystkich realizowanych przedsięwzięciach, bo dzięki temu udało się zrealizować z wielkim sukcesem projekt „Senior w ruchu”. Swoją obecnością zaszczycił nas podczas koncertu Pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego, który od początku wspierał realizowany projekt i podczas przemówienia docenił takie inicjatywy powstające dla seniorów.

Podczas wieczoru kulturalnego przybyli goście mogli wysłuchać koncertu zespołu Grass Bandu z Krakowa. Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła kapelę do oryginalnego i indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Bandu mogliśmy usłyszeć wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej. Zespół możemy spotkać nie tylko w klubach, salach koncertowych, czy nastrojowych piwnicach, ale także na ulicy, gdyż muzyka jest dla nich kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata i kiedy tylko mają możliwość po prostu grają. Zespół w okrojonym składzie reprezentowali:

Roland Mika – wokal i gitara akustyczna Jacek Głowacki – gitara elektryczna

W związku z dużym zainteresowaniem projektu na zakończenie nagrodziliśmy na podstawie list obecności najbardziej aktywnych seniorów, którzy otrzymali maty do akupresury, sfinansowane ze środków Fundacji BGK.

Również w ramach projektu dla uczestników Wieczoru Kulturalnego został przygotowany poczęstunek, który dodatkowo umilił wspólne rozmowy podsumowujące wszystkie realizowane działania.

Na zakończenie głos zabrały Panie Krystyna Wentrych oraz Jadwiga Zduńczyk – Karlikowska, i imieniu wszystkich uczestników projektu wręczyły kwiaty w ramach podziękowań na ręce Pani Małgorzaty Bułat – dyrektora Ośrodka za możliwość udziału w tak wspaniałym i kreatywnym projekcie. To ogromna radość i wyróżnienie dla nas i dziękujemy Fundacji BGK im. J.K Steczkowskiego za możliwość realizacji tego projektu. To była wielka przyjemność dla nas!! DZIĘKUJEMY!!