FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO, PN. „DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”

W dniu 18 czerwca 2019 roku na terenie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, pn. „Dzieci segregują śmieci” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji odpadów i tym samym zachęcenia do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z właściwej ich segregacji.

Zadaniem uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie plakatu zachęcającego do segregacji śmieci oraz promującego właściwe postawy w zakresie segregacji odpadów.

Do konkursu wpłynęło 21 prac wykonanych na bardzo wysokim poziomie. Po dokonaniu oceny prac, jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
– I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa III a,
– II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I b
– III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa I c;

Wyróżnienia otrzymali:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, klasa III;
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkach, klasa I;
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach klasa III;

W finale konkursu udział wziął Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który wręczył zwycięzcom zestawy upominków ekologicznych oraz pojemniki do segregacji odpadów, a także podziękował uczestnikom za wykonanie pięknych prac. Serdeczne podziękowania skierował również do opiekunów, za zachęcenie dzieci do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie zwycięskie klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników finału został zorganizowany poczęstunek.

Źrodło: https://powiatdabrowski.pl/strona-glowna.html