FERIE W CENTRUM POLONII W BRNIU

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu jest organizatorem zajęć przygotowanych z myślą o dzieciach specjalnie na ferie. Pierwszymi, które odbyły się w dniu 12 lutego były warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi wykonywali karnawałowe maski weneckie z gipsu oraz papieru, a następnie przyozdabiali je różnymi technikami. Wykorzystane zostały m.in. farby akrylowe, kolorowe piórka, dżety, cekiny oraz mazaki i brokat.

Program kolejnych zajęć wypełnią: warsztaty plastyczno-literackie, podczas których wykonane będą rzeczy z masy solnej, edukacyjne gry planszowe, jak też rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek i rebusów. Wśród propozycji przygotowano również specjalne spotkania tematyczne, a pierwsze z nich odbędą się już 14 lutego. Z myślą o Walentynkach Centrum Polonii we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną z siedzibą w Brniu zaprasza na wspólne czytanie wzruszającej opowieści dla dzieci i rodziców pt. „Mamo kocham Cię” oraz innych książek o podobnej tematyce. Towarzyszyć temu będą quizy walentynkowe.W dniu 21 lutego zaplanowano spotkanie z panią Agnieszką Ciećko z Dąbrowy Tarnowskiej, która zaprezentuje swoje bogate zbiory lalek oraz opowie o swojej pasji. Pani Agnieszka jest nie tylko kolekcjonerką, ale również pasjonatką renowacji starszych zabawek. Najstarsze posiadane przez nią lalki mają kilkadziesiąt lat i są wykonane w różnych stylach. W jej zbiorach znajdują się m.in. lalki żydowskie, weneckie i tzw. Minki, Baby Jagi.

Podczas ferii zajęcia w breńskiej instytucji kultury odbywają się 3 razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki) w godzinach od 10.00 do 12.00.