FAJNA FERAJNA

W dniu 12 września rozpoczął się w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. im. J.K Steczkowskiego „Fajna Ferajna” – I edycja 2023. Projekt zakłada cykl przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dla uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.

Pierwsze warsztaty z arteterapii otwarła Małgorzata Bułat Dyrektor Ośrodka, która przywitała wszystkich przybyłych i opowiedziała o projekcie, zaplanowanych warsztatach m.in z arteterapii, muzykoterapii, zajęć z gimnastyki, wyjazd na warsztaty w Krakowie, zabawę w podchody oraz zabawę andrzejkową, a także zachęciła do uczestnictwa w nim.

Dzisiejsze spotkanie z arteterapii (florystyka) przeprowadziła Pani Agnieszka Kiwior właścicielka firmy „Kamelia” – dekoracje okolicznościowe. Tematem przewodnim spotkania było wykonanie „Flower Boxa” z balonem. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i dzięki temu powstały niepowtarzalne i piękne aranżacje. Na warsztatach mieliśmy przyjemność gościć podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunami. Dziękujemy za udział w warsztatach i wspaniałą współpracę, a Pani Agnieszce za fantastyczne pomyły i trud w przeprowadzeniu warsztatów.