DZIEŃ KOBIET W CENTRUM POLONII

W czwartek 9 marca w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, a uczestniczące w nim Panie otrzymały „mały drobiazg do torebki” ufundowany przez Centrum Polonii. Wydarzenie otwarła Pani dyrektor Małgorzata Bułat i przywitała wszystkich przybyłych gości oraz artystów, a także złożyła życzenia wszystkim Paniom. Życzenia na ręce Pani Dyrektor dla wszystkich Pań również przekazali Pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Pan Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno.  

Tegoroczne Święto Kobiet umilił nam  występ iluzjonistyczny wykonany przez Pana Wojciecha Naporę, który w tej dziedzinie ma 10 – letnie doświadczenie. W swoich występach kładzie nacisk na budowanie relacji z publicznością oraz dobrą zabawę poprzez zaskoczenie. Efekty magiczne prezentowane przez Wojciecha, nie tylko wywołują niespodziewane reakcje, ale również pozostają w pamięci na długo. Oprócz praktycznej strony sztuki iluzji, zajmuje się również nią naukowo. Wojciech Napora to jedyny w Polsce iluzjonista ze stopniem naukowym doktora psychologii. Od lat prowadzi badania na grupie iluzjonistów, a w ostatnim czasie wzięli w nich udział Mistrzowie Świata w Sztuce Iluzji – laureaci FISM.

Dopełnieniem całego wydarzenia był piękny występ wokalny w wykonaniu Pani Monika Kuty. To wokalistka, trenerka wokalna w licznych placówkach w Małopolsce, zapoznaję dzieci i młodzież z tajnikami śpiewu oraz gry na instrumentach klawiszowych. Współpracuję z wieloma zespołami muzycznymi.

A oprawę muzyczna przygotowali:

Pan Romuald Gębala- muzyk, kompozytor, aranżer, autor licznych opracowań na chóry i zespoły instrumentalne. Na co dzień zajmuje się muzyką liturgiczną. Jego kompozycje – hejnały można usłyszeć w różnych sanktuariach na terenie Małopolski i Podkarpacia. Pianista w orkiestrze rozrywkowej działającej przy teatrze w Niecieczy i w zespołach rockowych.
 Pani Weronika Gębala-skrzypaczka, Absolwentka Wydziału Instrumentalnego w klasie skrzypiec, muzyk sesyjny. Pochodzi z muzykalnej rodziny, dlatego od najmłodszych lat muzyka jest jej pasją. Wykonuję w szczególności muzykę klasyczną. Z zawodu jest również fotografką. 

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Pracowników Centrum Polonii.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, było nam niezmiernie miło Państwa gościć.