DZIEŃ DZIECKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW W BRNIU

3 czerwca Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu było organizatorem Dnia Dziecka dla przedszkolaków z terenu Powiatu Dąbrowskiego.

W zespole dworsko-parkowym bawiło się 400 dzieci z przedszkoli Powiatu Dąbrowskiego. Były to: Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczne Przedszkole w Ćwikowie, Publiczne Przedszkole w Skrzynce, Ochronka św. Józefa w Szczucinie oraz prywatne przedszkole „Bajkowa Kraina” ze Szczucina, Publiczne Przedszkole w Grądach, Publiczne Przedszkole w Zalipiu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupcu i Publiczne Przedszkole w Gręboszowie.

Z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaków czekało dużo atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia i zamek, kucyki, klauni, bańki mydlane wóz strażacki i radiowóz policyjny, malowanie twarzy oraz wata cukrowa. Bajkę o Kubusiu Puchatku jako średniowiecznym rycerzu opowiedział Pan Wojciech Maniak.

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie dziękuje Przedszkolom, które zechciały wziąć udział we wspólnej zabawie.