DRUGI BREŃSKI CHARYTATYWNY BAL SYLWESTROWY

W noc sylwestrową w zabytkowym dworku w Brniu (ok. 5 km od Dąbrowy Tarnowskiej i 100 km na wschód od Krakowa), Centrum Polonii (instytucja kultury Powiatu Dąbrowskiego) zorganizowało drugi już charytatywny bal sylwestrowy – tym razem na rzecz powodzian z Powiśla Dąbrowskiego.

Rok temu podobny bal sylwestrowy Centrum Polonii zorganizowało na rzecz polskich sierot za naszą wschodnią granicą. Dzięki zebranym wówczas środkom Centrum przekazało polskim sierotom na Białorusi paczki ze słodyczami przed Świętami Wielkanocnymi, a następnie wyprawki szkolne (patrz nasze wcześniejsze relacje na ten temat).

Bal sylwestrowy tego typu odbył się w breńskim dworku co prawda dopiero po raz drugi, ale miejmy nadzieję, że impreza taka będzie organizowana także w następnych latach i stanie się tradycją, że mieszkańcy naszego subregionu (bo w kolejnych dwóch balach brali udział także mieszkańcy sąsiednich powiatów) będą mogli witać nowy rok w tym wyjątkowym miejscu.

Trzeba podkreślić, iż w Drugim Breńskim Charytatywnym Balu Sylwestrowym brali udział ludzie niezwykli, dla których liczy się w życiu nie tylko sama rozrywka, ale także możliwość pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w potrzebie, takim, jak na przykład mieszkańcy powiatu dąbrowskiego, poszkodowani przez katastrofę powodziową w 2010 roku. Wszystkim tym, którzy w noc sylwestrową myśleli nie tylko o tym, by się dobrze zabawić, ale także – choćby w symboliczny sposób – by pomóc powodzianom z terenu Powiśla Dąbrowskiego, należą się wyrazy wdzięczności.

Z okazji Nowego Roku 2011 Centrum Polonii życzy wszystkiego, co najlepsze przede wszystkim mieszkańcom naszego powiatu i całego subregionu oraz Polonii, rozsianej po całym świecie!

Do zobaczenia za rok na Trzecim Breńskim Charytatywnym Balu Sylwestrowym….. a być może (?) wcześniej – już w czasie karnawału zobaczymy się na breńskim balu maskowym….. ?