DREWNIANE ANIOŁY – III WARSZTATY

Dnia 21 lipca w ramach XV edycji programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2023, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, odbyły się trzecie warsztaty plastyczno – manualne organizowane w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Podczas zajęć uczestnicy malowali farbami akrylowymi Anioła na drewnianej desce. Dodatkowo strój Anioła mogli upiększać za pomocą ozdób, które wykorzystywały według swoich pomysłów i inwencji twórczych. Dzieci nauczyły się złoceń oraz metod cieniowania twarzy w stylu ikon. Uczestnicy warsztatów wykazali się wyjątkową kreatywnością i powstały niepowtarzalne dzieła, które pozostaną miłą pamiątką.

Cały cykl warsztatów prowadzi Pani Małgorzata Czas-Gronowska, doświadczona instruktorka, która ukończyła liczne kursy plastyczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dziś grupa dzieci była wyjątkowo liczna, ponieważ gościliśmy również półkolonię z Tarnowa UNIT 37 wraz z opiekunami, którzy po zakończonych warsztatach zostali oprowadzeni przez Panią Małgorzatę Bułat Dyrektor Ośrodka po zabytkowym dworku, gdzie została im pokrótce przybliżona historia rodu Konopków.

Nie zabrakło również wspólnych zabaw i gier, przy których było dużo radości, śmiechu i miłej współpracy.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne warsztaty dnia 31 lipca (tj. poniedziałek) godz. 10.00.

Materiały zamieszczane na stronie dostępne są na wolnej licencji Creative Commons.

Nazwa licencji : Uznanie autorstwa 4.0