ANDRZEJKI W BRNIU

28 listopada w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z ich przyjaciółmi z Zawady Uszewskiej bawili się na zabawie andrzejkowej.

Rozpoczęli ją: dyrektor breńskiej instytucji kultury Grzegorz Olearczyk witając gości oraz kierownik dąbrowskiego WTZ Ryszard Micek. Obaj życzyli wszystkim radosnej zabawy i miło spędzonego czasu.

Czas kilkugodzinnej imprezy wypełniły: taniec, wspólne zabawy przy muzyce zespołu wokalno-muzycznego Warsztatów Terapii Zajęciowej GoldenBoys, poczęstunek: potrawy przygotowane przez pracownię gospodarstwa domowego oraz wypieki, które przekazali rodzice podopiecznych WTZ. Miały też miejsce konkursy i oczywiście tradycyjne wróżby m.in. lanie wosku przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą.

Niespodzianką było wybranie pary królewskiej balu. Królową i królem zostały najlepiej tańczące osoby: Ania – uczestniczka WTZ z Zawady Uszewskiej oraz Paweł z WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej. Zostało też przyznane wyróżnienie za prezentację tańca break dance. Osoby te otrzymały specjalnie przygotowane dla nich nagrody.

Zabawa andrzejkowa minęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a zadowolenie ze spędzonego na niej czasu widać było na twarzach wszystkich osób.