„SENIORZE OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

Dnia 10 czerwca w ramach projektu „Aktywny Senior XXI wieku” dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego w Konkursie Generacja 6.0 IV edycja w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu został zorganizowany wykład pt. „Seniorze obudź czujność”, który przeprowadził kpt. mgr inż. Maciej Soja, pracujący z PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Prelegent ze straży pożarnej opowiedział Seniorom, jak bardzo niebezpieczny jest czad. Tlenek węgla to silnie trujący gaz, nie bez przyczyny nazywany „cichym zabójcą” – jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Wdychany łatwo wchłania się do krwioobiegu i powoduje trwałe uszkodzenia w organizmie. Gdy występuje w dużym stężeniu, szybko prowadzi do utraty przytomności i śmierci.

Na zakończenie wykładu Seniorzy otrzymali czujnik czadu i dymu, którego zadaniem jest ostrzegać przed niebezpieczeństwem.

Dziękujemy wszystkim za udział w wykładzie i osoby zapisane zapraszamy na wyjazd do Krakowa na warsztaty decoupage w dniu 15 czerwca.