OSTATNIE WARSZTATY SZYCIA NA MASZYNIE!

Dnia 31 marca w ramach projektu „Aktywny Senior XXI wieku” dofinansowanego przez Fundację BGK im. J.K Steczkowskiego w Konkursie Generacja 6.0 IV edycja w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się ostatnie warsztaty szycia na maszynie.

Warsztaty krawieckie przeprowadziła Agata Biedroń, która prywatnie prowadzi profesjonalne warsztaty szycia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na ostatnim spotkaniu w dalszym ciągu zapoznawała Seniorów z różnymi technikami szycia na maszynie, a końcowym efektem były fartuchy kuchenne, które posłużą im do codziennego użytku.

Podczas organizowanych w Centrum Polonii zajęć z krawiectwa Panie nabyły umiejętności szycia na maszynie oraz szycia ręcznego, nauczyły się jak dobrać właściwy materiał, poznały metody kroju oraz projektowania i szycia praktycznych i niezbędnych przedmiotów. Przez cały cykl warsztatów uszyły: poszewki na poduszki, kosmetyczki, torby na zakupy i fartuchy kuchenne.

Dzięki warsztatom Panie rozwinęły nie tylko swoje pasje i zainteresowania, ale również nauczyły się wzajemnej integracji i współpracy, a zdobyte umiejętności i wykonane dzięki nim prace, dały im ogromną radośći satysfakcję.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie – zajęcia z fizjoterapeutą już 4 kwietnia o godz. 14.00. Zapraszamy!!!